top of page

st 08. 5.

|

Mladá Boleslav

Koncert Talaqpo na Pluhárně - dílna zpěvu/ víno/ hudba

jedinělý květnový zážitek s hudbou kapely Talaqpo na Pluhárně! Odpoledne se připojte na dílnu afrických zpěvů. Dále můžete začít ochutnávat vybraná vína z vinného sklípku ŽIVA, se kterými se naladíte na koncert prvotřídní kapely Talaqpo. Svátek jak má být!

Koncert Talaqpo na Pluhárně - dílna zpěvu/ víno/ hudba
Koncert Talaqpo na Pluhárně - dílna zpěvu/ víno/ hudba

Čas a místo

08. 5. 2024 14:00 – 20:30

Mladá Boleslav, Havlíčkova 456/1, 293 01 Mladá Boleslav-Mladá Boleslav II, Česko

O události

Harmonogram dne:

14.00- 17.00: Dílna afrických zpěvů a rytmů

18.00-19.00:  Degustace vína

19.00- 20.30:  Koncert Talaqpo

TALAQPO

Kapela Talaqpo si za deset let působení vybudovala specifický zvuk, jež se od akustické alternativní world music postupně přetavil v experimentální hypnotický rock ‘n’ roll. Hudba kvintetu Talaqpo je zběsilá i křehká, improvizovaná i přísně komponovaná, energická i vyčerpávající, taneční i statická, hutná a zároveň prostupná. Častým podnětem k její tvorbě jsou nahrávky, rozhovory a příběhy posbírané frontmankou (a rodačkou z Boleslavi) Lucií Páchovou na cestách po východoafrických vesnicích, deštných pralesech i vyprahlých stepích. Silné rytmické fragmenty pak dozrávají v interpretaci jejích spoluhráčů, jimiž jsou výrazné osobnosti nezávislé hudební scény: houslista Milan Jakeš, basista Luan Gonçalves, pianista Vojtěch Procházka a bubeník Jan Chalupa

https://www.youtube.com/watch?v=PL-faw8I5ac

https://youtu.be/_Z2FHpIBdY4?si=uS809mYcSjKI9QYJ&t=170

Dílna afrických lidových písní

Láká vás ponořit se do afrických rytmů a vícehlasů? Na dílně se zpěvačkou Lucií Páchovou se naučíte zpívat několik písní z kmenů z Keni, Tanzánie a Ugandy. Zažijete sílu skupinového zpívání afrických lidovek s jedinečnými tanečními rytmy, které rozhýbou každého. Dílna je přístupná komukoliv bez předchozích zkušeností se zpěvem. Vítáni jsou všichni (mámy, tátové, studenti, senioři, Paprsáci, děti od 8 let atd.)

luciepachova.com

Degustace vína:

Vinotéka Živa Jardy Donáta přiveze celou škálu skvělých vín ze svého sklípku v Domousnicích. Budete mít možnost ochutnat vína z integrované produkce mistra Ovčáčíka z Velehradu, u kterých je samozřejmostí naprostá minimalizace cizorodých látek při pěstování hroznů i následné výrobě vína.

Vstupenky:

Vstupné: dobrovolné, doporučené:

Workshop + koncert: 400,-

Koncert + degustace: 350,-

3 in 1: Workshop + koncert + degustace: 500,-

Jen koncert: 250,-

Jen workshop: 300,-

Sdílet událost

bottom of page