top of page

po 18. 12.

|

Mladá Boleslav

Proběhlo minulou sezónu: Sbírka astrálních artefaktů

V prostoru haly můžete na sebe nechat působit stále probíhající výstavu Sbírka astrálních artefaktů od Jakuba Tytykala.

Proběhlo minulou sezónu: Sbírka astrálních artefaktů
Proběhlo minulou sezónu: Sbírka astrálních artefaktů

Čas a místo

18. 12. 2023 5:33

Mladá Boleslav, Havlíčkova 456/1, 293 01 Mladá Boleslav-Mladá Boleslav II, Česko

O události

Ožívá zde spící pouštní krajina a autor nás nechává nahlédnout do jejího nitra a minulosti.  Archeologické nálezy z hloubi písečných dun sestavuje do sbírky, kde nad nimi můžeme kontemplovat, bavit se jejich hravostí nebo si je představit v nových konstelacích.

Umělec na výstavě  prezentuje v několika dílech různé přístupy,  kterými v obrazech buduje imaginativní napětí  a ukazuje, jak se němu vztahuje rozličnými prostředky - malbou, kombinovanou technikou nebo prací s fotografií a světlem.

Jakub Tytykalo (*1984) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, kde studoval v ateliérech Jiřího Lindovského, Jaroslava Róny a Jiřího Petrboka.  S jeho prací se lze setkat na galerijních výstavách v České republice i v zahraničí, ale také ve veřejném prostoru - velkoformátovou nástěnnou malbou a fotografií obohatil například venkovní prostor metra Vltavská v Praze. V Mladé Boleslavi se jeho práce objevuje podruhé - v roce 2019 proběhla v Galerii svatého Havla jeho samostatná výstava „Obousměrné vidění “.

Výstava je přístupná pouze v průběhu akcí.

Sdílet událost

bottom of page